Jak zacząć się wspinać?

Jak zacząć się wspinać? Odpowiedź jest zaskakująca prosta. Aby się wspinać, nie potrzebujesz naprawdę niczego szczególnego, wystarczą dobre chęci. Nie musisz od razu kupować sprzętu, butów, uprzęży, itp. Na początek wystarczą sportowe buty i sportowy strój. Zacznij od ścianki wspinaczkowej pod okiem instruktora. (Szkoła Wspinania “OnSajt” ma w swojej ofercie – WPROWADZENIE DO WSPINANIA, czyli indywidualne zajęcia z instruktorem). Sprawdź czy wspinanie Ci się podoba. Początkowo możesz nie czuć się swobodnie wisząc kilkanaście metrów nad ziemią, jednak do tego da się przyzwyczaić.

jak zacząć się wspinać?

Jako drugi krok polecam KURS SKAŁKOWY, który również nauczy Cię wspinania na sztucznej ściance (operacje linowe). Na kurs w Szkole Wspinania “OnSajt” musisz mieć tylko swoje buty, całą resztę sprzętu zapewnia szkoła. Jakie buty? Pierwsze buty wspinaczkowe, muszą być wygodne! Mitem jest że, buty wspinaczkowe muszą być 2 numery za małe. Nie na tym etapie Twojej przygody ze wspinaniem. (doradzę Ci co warto kupić, pomogę w wyborze)

DLACZEGO KURS? Wspinanie jest sportem ekstremalnym, w którym najczęściej zawodzi czynnik ludzki. Dlatego też, warto wiedzę nabyć od licencjonowanego instruktora.

Wspinać się może każdy, bez względu na płeć , wiek oraz niepełnosprawność. TAK, niepełnosprawni także się wspinają, nawet osoby niewidome. Wspinanie jest w głowie, nie w rękach, ale zrozumiesz to, gdy tylko zaczniesz prowadzić swoją pierwszą drogę wspinaczkową. 😉

Jeśli masz pytania, zapraszam do kontaktu (CZAT OnLine, e-mail, tel.)